Профспілки – проти дискримінації

Як ми вже інформували, на нещодавній звітно-виборній конференції Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок у виступах делегатів гостро ставилося питання щодо оплати лікарняних листків застрахованим особам, які перебувають у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Суть питання полягає в тому, що згідно із законом № 533-IX від 17.03.2020 в редакції закону № 587-IX від 07.05.2020р. допомога по тимчасовій непрацездатності таким особам, за винятком медичних працівників, виплачується в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Вважаючи таку норму дискримінаційною як за професійною ознакою, так і в залежності від діагнозу (на всі інші захворювання така норма не поширюється), делегати конференції одностайно підтримали виступаючих та доручили керівництву облпрофоб’єднання домогтися вирішення цього питання від законодавчих органів.

Відповідні звернення облпрофоб’єднання надіслані народним депутатам України від Дніпропетровщини - Олені Криворучкіній та Яні Зінкевич. Профспілки пропонують їм, як суб’єктам права законодавчої ініціативи, внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт про скасування ч.2 ст. 24 ЗУ №533-IX від 17.03.2020 в редакції закону № 587-IX від 07.05.2020р та залишити цю статтю в редакції Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» № 77-VIII від 28.12.2014 року, тобто допомогу по тимчасовій непрацездатності в зв’язку з захворюванням на COVID-19 та при перебуванні на самоізоляції виплачувати на загальних підставах.

Прес-центр Дніпропетровського

                                                              облпрофоб’єднання.