ВІЙНА ВИПРОБОВУЄ НА МІЦНІСТЬ

        Про повсякденну напружену роботу профспілки в нинішніх надзвичайних умовах та її завданнях на післявоєнний час йшла мова на IХ пленумі Центральної Ради профспілки металургів і гірників, який відбувся 25 травня у Будинку профспілок Дніпра за участі голови Дніпропетровського облпрофоб’єднання Анатолія Ялового.

        В доповіді голови ЦР ПМГУ Олександра Рябка та виступах учасників пленуму ( від нашої області це були голови профкомів «Інтерпайп-НТЗ» - Юрій Гандзюк та ПрАТ «Суха Балка» - Віктор Счастливий) акцентувалась увага на необхідності посилення соціального захисту трудящих в умовах законодавчого обмеження частини трудових гарантій, призупинення деяких положень колдоговорів та зниження через ворожий напад рівня життя людей, активізації соціального діалогу на всіх рівнях задля відродження виробництва та державної підтримки однієї з найважливіших галузей економіки, що буде сприяти нашій Перемозі. Зверталась увага й на значну допомогу профорганізацій нашим Збройним Силам, сімям наших захисників, демобілізованим через поранення працівникам. Голова профспілки розповів також про ту значну роботу, яка ведеться на національному рівні з відстоювання трудових та соціальних прав металургів та гірників, проти обмеження функцій профспілок.

      О.Рябко, зокрема, подякував Дніпропетровському облпрофоб’єднанню за підтримку в боротьбі галузевої профспілки за недопущення скасування пільгових пенсій та Списків № 1 та №2 (зазначимо, з цього приводу, що учасники пленуму підтримали чергову заяву до керівництва УСПП з вимогою відкликання їхнього горезвісного листа до голови Уряду з подібною антисоціальною ініціативою).

      Виступаючи на пленумі, голова облпрофцентру А.Яловий відзначив активну позицію ПМГУ у процесах відновлення виробництва та робочих місць на підприємствах Дніпропетровщини, відстоюванні прав членів профспілки, розповів про головні напрями роботи профспілкового штабу області.

     В ухваленій на пленумі постанові визначені головні завдання профспілки на поточний період та післявоєнний час. Первинним профорганізація, зокрема, рекомендовано ініціювати переговори з роботодавцями щодо відновлення призупинених ними інколи одноосібно положень колдоговорів , посилення уваги до реабілітації членів профспілки, які на фронті частково втратили працездатність (отримали інвалідність) та ін.

                     Прес-центр Дніпропетровського облпрофобєднання