Повоєнна відбудова України буде успішною за наявності кваліфікованих кадрів – про це у Дніпрі говорили учасники Міжрегіональної науково-практичної Конференції

Головна тематика заходу: залучення роботодавців до здійснення професійної освіти за дуальною системою з використанням німецького досвіду.

«Трудовий робочий потенціал в Україні може бути покращений лише завдяки термінової модернізації професійно-технічної освіти за запитом економіки. Мільйони вимушено переміщених осіб, сотні релокованих підприємств потребують переорієнтації професійно-технічної освіти на професії та часткові кваліфікації, особливо для дорослого населення. І це має стати вагомою складовою модернізації професійно-технічної освіти в Україні», – сказала начальниця гуманітарного управління облради Лілія Гиренко.

Детальніше...

ВИПРОБУВАННЯ ВИТРИМАЛИ

Війна внесли суттєві корективи в наше життя. Нелегко зараз й нашим комунальникам, які піклуються, щоб у кожній домівці були вода, тепло, щоб регулярно ходив електротранспорт і прибиралось сміття. Доводиться їм брати також участь  у ліквідації наслідків ворожих обстрілів.

Детальніше...

У 72 крамницях Дніпропетровської області виявили завищені ціни на соціально значущі товари Дізнатись більше: https://litsa.com.ua/u-72-kramnicyax-dnipropetrovsko%d1%97-oblasti-viyavili-zavishheni-cini/

При Дніпропетровській ОВА працює комісія зі стабілізації цін на споживчому ринку. До неї увійшли податківці, представники Нацполіції, Антимонопольного комітету та Держпродспоживслужби. Фахівці останньої активізували цінові дослідження соціально значущих продовольчих товарів. 

Детальніше...

19 березня – День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ДРУЗІ!

       Ми пережили дуже складний та трагічний 2022 рік.

       Але у будь-якій ситуації, за будь якої погоди, нерідко під обстрілами російських агресорів працівники нашої галузі залишились на своїх робочих місцях, надаючи споживачам тепло, воду, інші комунальні та побутові послуги.

Детальніше...

ЯК ОТРИМАТИ ЛІКАРНЯНІ У 2023 РОЦІ ТА ЩО ЗМІНИЛОСЯ — РОЗ'ЯСНЕННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Для оплати лікарняного, роботодавцю необхідно подати заяву-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам кошти.
 
З 1 січня 2023 року набула чинності оновлена редакція Закону України Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, відповідно до якої уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві визначено Пенсійний фонд України.

Детальніше...

Ваша пенсія може бути меншою за призначену. Як виправити ситуацію

   

Ви впевнені, що ваш стаж враховано правильно, а ваші роботодавці справно платять за вас відрахування до ПФУ?

Уявіть, ви офіційно трудилися не покладаючи рук понад 30 років, але держава знає лише про дев'ять із них. У результаті й на пенсію ви раніше 65 років не вийдете, та й жодної пенсії за віком не одержите, тільки держдопомогу, яка ледве перевищує дві тисячі гривень. Справжній кошмар. Щоб він не став реальністю, не зайвим буде простежити за нарахуванням стажу до виходу на пенсію, наприклад, на порталі електронних послуг ПФУ.

Ситуація на ринку праці в Україні змінилася: що із зарплатами та які вакансії популярні

В Україні вперше з початку повномасштабної війни зросла середня зарплата. Кількість вакансій зростає, а ринок відновлюється. Водночас досягти показників, які були в лютому 2022 року, вдалося лише у Львівській області. Про те, що відбувається на ринку праці й до чого готуватись українцям, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Детальніше...